Snižování nadváhy

Nadváhaobezita vzniká při pozitivní energetické bilanci, kdy přívod energie převyšuje její výdej. Proto základem úspěšného boje s nadváhou je správná životospráva- tzn. zdravý, energeticky odpovídající jídelníček a přiměřený pohyb. Pro zdárný průběh je možné použít i některé přípravky z lékárny, které mohou napomoci, např. zlepšit metabolizmus,snížit vstřebávání tuků nebo zmenšit pocit hladu.

Příkladem opravdu účinkujícího přípravku je ORLISTAT TEVA - obsahuje účinnou látku orlistat, která blokuje enzym štěpící tuky a proto nestrávené tukové složky potravy odcházejí stolicí. Další možností je zvýšený příjem vlákniny, která má sytící schopnost a také přispívá k omezení vstřebávání tuku a cholesterolu - např. v přípravcích Psyllium, Lepicol. L-karnitin stimuluje využití mastných kyselin jako zdroje energie, výhodné je užívat jej při zvýšené tělesné aktivitě. Pomoci mohou i některá fytofarmaka - extrakt ze zeleného čaje, extrakt z pomeranče, synefrin, atd. Z aktuální nabídky můžeme doporučit přípravek LIPOXAL EFFECT, který ale není vhodný pro děti, těhotné a kojící ženy, a pro hypertoniky.

Je třeba nezapomínat na zvýšený přísun tekutin, nejlépe neochucené a nesycené vody, ředěné ovocné šťávy, případně redukční čaje z lékárny.