Podpora imunity v období chřipek a nachlazení

          Období zimy je charakteristické častým výskytem virových a bakteriálních infekcí, a proto je vhodné svůj organismus posílit a připravit na boj s nemocí. Základem je zvýšený příjem vitamínů, především vitamínu C, případně jeho kombinace se zinkem. Velmi oblíbená je také echinacea ve formě kapek nebo tablet, ta je určena především pro krátkodobé užívání. Dlouhodobě lze používat betaglukany, které podle posledních výzkumů velmi dobře zvyšují nespecifickou imunitu. V sortimentu naší lékárny najdete čisté betaglukany i jejich komplex s jinými přírodními látkami ve formě extraktu z hlívy ústřičné.
          Dlouholeté pozitivní zkušenosti máme s podáváním přípravků Preventan, který se vyrábí ve čtyřech formách- pro děti od 3 let s ovocnou příchutí, Preventan clasic pro dlouhodobé pravidelné užívání, Preventan akut pro případ začínajícího nebo již probíhajícího onemocnění a konečně Preventan quattro při bolestech v krku. Obdobné složení i účinky mají přípravky z řady Biopron Proimun forte.
          Pro pacienty dávající přednost homeopatii je každý rok k dispozici Oscillococcinum v akčním trojbalení a dále Paragrippe, Homeovox, Coryzalia a Homeogene 9.